Kód: 71/SME 71/SME2 71/SME3 71/SME4 Zvoľte variant

Korenie na Mojo

€2,75
Skladom Vypredané Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant:

Korenie na mojo omáčku

 

Smes korenia na Mojo Rojo Picante, Mojo Rojo Suave, Mojo Verde Picante a Mojo Verde Suave


Mojo je tradičná červená nebo zelená omáčka z Kanárskych ostrovov


Ochutnajte typickú kanárskou omáčku Mojo Rojo nebo Mojo Verde vyrobenú tradičnými postupmi z čerstvých regionálnych surovín.

Kategória: Mojo omáčky

Korenie na mojo omáčku

 

Smes korenia na Mojo Rojo Picante, Mojo Rojo Suave, Mojo Verde Picante a Mojo Verde Suave


Mojo je tradičná červená nebo zelená omáčka z Kanárskych ostrovov


Ochutnajte typickú kanárskou omáčku Mojo Rojo nebo Mojo Verde vyrobenú tradičnými postupmi z čerstvých regionálnych surovín. Ak hľadáte možnosť, ako si vyrobiť vlastné Mojo v množstve, ktoré práve potrebujete, potom využite ponuku na zmes korenia a paprík, ktoré boli vypestované priamo na Kanárskych ostrovoch. Získate tak autentickú chuť, rovnakú, akú poskytujú omáčky v pohároch, ktoré nájdete v našej ponuke tiež. Avšak tu sa zaobídete bez konzervačnej látky a môžete si ju dochutiť presne podľa svojich preferencií.


Pri príprave môžete použiť buď slnečnicový alebo olivový olej. Olivový olej je typický najmä pre ostrov La Palma, na ostatných ostrovoch je častejšie používaný slnečnicový. Avšak, omáčky Mojo sú takmer v každej domácnosti pripravované trochu odlišne, recepty sa dedí z generácie na generáciu a povedať, čo je vlastne to pravé mojo, sa vôbec nedá. To ale vôbec nevadí, pretože vďaka tomu si môžeme doma pripravené mojo dochutiť podľa seba a stále to bude pravé kanárske mojo.


Ušetrite peniaze aj životné prostredie


Suchá zmes korenia je lacnejšie, pretože neplatíme prevoz pohárov a je preto tiež ekologickejšie. Čo je však ešte lepšie, tak zo suchej zmesi korenia pripravíte takmer pol litra Mojo omáčky.

 

Príprava:

vsypte zmes do mixéra, pridajte 200 ml oleja, 200 ml vody, 20 ml octu a 5 g soli.
Mixujte cca 3 minúty.